Publiczna Szkoła Podstawowa w Grodziszczu
Miejscowość Grodziszcze Szkoła w Grodziszczu (woj. dolnośląskie)[grodziszcze1][grodziszcze2]
Gmina Stoszowice
Adres Grodziszcze 4, 57-200 Ząbkowice Śl.
Strona www zsgrodziszcze.xon.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Grodziszcze i Wsi Rudnica
Dyrektor Ewa Tymcio

Szkoła znajduje się w malowniczo położonej u podnóża Gór Sowich wsi Grodziszcze. Działa od 1993 roku, a placówką stowarzyszeniową jest od roku 2002. Historia zmiany organu prowadzącego jest prosta, jakich wiele w kraju - władze gminy chciały szkołę zamknąć, uniemożliwiając dzieciom naukę w miejscu zamieszkania i skazując je na męczące dojazdy do innych miejscowości. W odpowiedzi zawiązało się Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Grodziszcze i Wsi Rudnica, które zostało organem prowadzącym szkoły. Od  2006 roku jesteśmy placówką publiczną.

Nasza szkoła jest bardzo mała. Pozwala nam to lepiej poznać potrzeby uczniów i ich rodziców oraz zindywidualizować pracę z każdym dzieckiem. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, którzy zajmują wysokie miejsca w konkursach ogólnopolskich i powiatowych oraz z tego, że tworzymy małą "rodzinę", w której każdy czuje się pewnie i bezpiecznie.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" to niezwykle cenne doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Prace nad realizacją zadań uczą dzieci bezkonfliktowej współpracy w grupie, w ciekawy sposób rozbudzają zainteresowanie przyrodą, motywują do zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie. Dzieci nabierają pewności siebie, otwarcie wypowiadają własne sądy i oceny i z zaangażowaniem podchodzą do realizacji kolejnych zadań. Dzięki udziałowi w projekcie nasza szkoła rozwija się, co bezpośrednio przekłada się na pracę z dziećmi, która stała się atrakcyjna i dużo ciekawsza.