Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach
Miejscowość Witoszyce Szkoła w Witoszycach (woj. dolnośląskie)[witoszyce2][witoszyce3][witoszyce4][witoszyce5][witoszyce6][witoszyce7][witoszyce8][witoszyce9][witoszyce10]
Gmina Góra
Adres Witoszyce 10, 56-200 Góra
Strona www zspipwitoszyce.edupage.org
Organ prowadzący Gmina Góra
Dyrektor Leszek Stecki

W małej, wiejskiej szkole takiej jak nasza, bije "serce kulturalne wsi". Szkoła istnieje od 1946 roku. Obecnie dysponuje siedmioma izbami lekcyjnymi, salą komputerową, biblioteką i pomieszczeniami administracyjno-gospodarczymi. Z pomieszczeń szkolnych można korzystać do późnych godzin wieczornych. Do naszej szkoły uczęszczają dzieci z sąsiedztwa, znamy dobrze ich rodziców, którzy często rówież są naszymi absolwentami. Buduje to pozytywną atmosferę. Szczególnie dumni jesteśmy właśnie z absolwentów, z których wielu z powodzeniem kontynuuje kształcenie w szkołach średnich i wyższych.

Realizacja projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń. Uczniowie, pracując w grupie zadaniowej złożonej z osób z różnych klas, uczyli się odpowiedzialności za pracę swoją i kolegów, rozwijali poczucie odpowiedzialności za grupę. Początkowo obawialiśmy się, czy podołamy organizacyjnie wyzwaniu. Po roku odkrywamy, że projekty zmuszają do planowania działań i współpracy całego zespołu projektowego. Szczególnie zaskoczyło nas zaangażowanie uczniów klas młodszych, któzy chętniej niż ich starsi koledzy podejmowali zadania projektowe.