Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha we Włodowicach
Miejscowość Włodowice Szkoła w Włodowicach (woj. dolnośląskie)[wlodowice1][wlodowice2][wlodowice3][wlodowice4]
Gmina Nowa Ruda
Adres Włodowice 25, 57-400 Nowa Ruda
Strona www zspwlodowice.szkolnastrona.pl
Organ prowadzący Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej FALA
Dyrektor Anna Grzybowska

Szkoła powstała tuż po II wojnie światowej. Dziś wyróżniają ją: wysokie wyniki nauczania badane testami wewnętrznymi i zewnętrznymi, ambitne grono nauczycieli, którzy nie popadają w rutynę i grono przyjaciół szkoły, którzy wspierają działania nauczycieli. Dumni jesteśmy z osiągnięć uczniów w konkursach na różnych szczeblach. W prowadzeniu szkoły ważna jest promocja, dzięki której mamy coraz więcej uczniów z Nowej Rudy i okolic.

Projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" umożliwia dzieciom rozwijanie zainteresowań, udział w realizowaniu zadań zespołowych, kształtowanie postaw badawczych wobec otoczenia przyrodniczego i społecznego, budowanie prawidłowych relacji interpersonalnych. Uczniowie chętnie pracują w grupach zróżnicowanych wiekowo i śmiało prezentują efekty własnej i grupowej pracy. Realizacja projektów sprawia, że dzieci są bardziej otwarte i pewne siebie w działaniach. Współpracują sprawnie i komunikatywnie. Należy podkreślić ich lepszą integrację i zdyscyplinowanie podczas pracy w licznej grupie.

Nam projekt pozwala lepiej poznać uczniów, doskonalić pracę metodą projektów i wzbogacać bazę pomocy dydaktycznych. Wyzwaniem na przyszłość jest włączanie rodziców do działań związanych z realizacją projektów i popularyzacja metody projektów wśród pozostałych nauczycieli naszej szkoły.