Szkoła Podstawowa w Zwróconej
Miejscowość Zwrócona Szkoła w Zwróconej (woj. dolnośląskie)
Gmina Ząbkowice Śląskie
Adres Zwrócona 68, 57-200 Ząbkowice Śląskie
Organ prowadzący Gmina Ząbkowice Śląskie
Dyrektor Bożena Kozera

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej działa od 1945 roku. Była pierwszą po wojnie szkołą w powiecie. Mała liczba dzieci sprawia, że wszyscy dobrze się znamy. Szkoła uczestniczy w wielu projektach. Nasi uczniowie już od pierwszej klasy uczą się dwóch języków obcych (angielski i niemiecki). Szkoła jest pomysłodawcą i organizatorem Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego.

Dzięki udziałowi w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" dzieci zaczęły wierzyć w swoje możliwości i umiejętności. Stały się bardziej pewne siebie i otwarte na otoczenie. Chętniej współpracują w grupach, jasno wyznaczając sobie obowiązki. Udział w projekcie to również ogromna szansa na doposażenie szkoły w nowe pomoce dydaktyczne, które pomagają w realizacji projektów i codziennych zajęć lekcyjnych.