Szkoła Podstawowa w Budzowie z Filią w Przedborowej
Miejscowość Budzów Szkoła w Budzowie (woj. dolnośląskie)
Gmina Stoszowice
Adres H. Pobożnego 1, 57-214 Budzów
Organ prowadzący Gmina Stoszowice
Dyrektor Irena Pachnicz

Od  1 września 2012 r. uczniowie byłego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Srebrnej Górze realizują projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" w nowej, pierwszej w Polsce szkole pasywnej w Budzowie.

Szkoła w Budzowie liczy blisko 170 uczniów - oprócz dzieci ze Srebrnej Góry są w niej także uczniowie ze zlikwidowanej szkoły w Stoszowicach, którzy skorzystali z zaproszenia i przystąpili do grup projektowych. Bardzo interesujące zajęcia w projekcie prowadzi nadal zespół w składzie: Alicja Dziadkowiec (szkolna koordynatorka), Wiesława Hołub, Urszula Urban i Wiesław Płonka. Z doświadczeń nauczycieli pracujących w projekcje korzysta liczne grono ich kolegów z Budzowa i w filii w Przedborowej.

Szkoła jako budynek wybudowany w nowej technologii ma wiele zalet, którymi interesują się wszyscy odwiedzający. Wartością samą w sobie są uczniowie, którzy uczestnicząc w projekcie w nowych warunkach, mogą nadal się rozwijać i poznawać nowe tajniki wiedzy.