Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Laskowie
Adres Laskowo 26, 88-430 Janowiec Wielkopolski
Organ prowadzący Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Laskowo
Dyrektor Violetta Próchniak

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Laskowie i prowadzące je Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Laskowo istnieją od 2001 roku. Naszą szkołę wyróżniają niewielkie liczebnie klasy (cztero- lub pięcioosobowe) i rodzinna atmosfera. Budynek stoi wśród pięknej zieleni.

Dumni jesteśmy z bardzo dobrych wyników ze sprawdzianu i wysokich lokat w licznych konkursach. Wszystkie sukcesy zawdzięczamy przede wszystkim wspaniałej pracy i zaangażowaniu nauczycieli naszej placówki. Ponadto ważną rolę odgrywa współpraca z rodzicami, urzędem gminy, miejscowymi sklepami, strażą pożarną, stowarzyszeniem, sołtysami pobliskich wsi, prasą lokalną oraz wieloma instytucjami i firmami.

Bierzemy udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", ponieważ umożliwia kształtowanie kompetencji, rozwój zainteresowań i talentu uczniów. Dzieci uczą się samodzielności, odpowiedzialności, współpracy w grupie. Bardzo często przy realizacji scenariuszy odkrywają się skryte wcześniej talenty. Szkoła zyskała możliwość zdobycia wielu cennych pomocy dydaktycznych, których nie jest w stanie sama zakupić. Korzyści płyną również ze spotkań szkoleniowych nauczycieli. Ciekawe zajęcia, nowe pomysły, wymiana doświadczeń pomagają nie tylko w realizacji projektów, ale także podczas innych zajęć.