Szkoła Podstawowa w Mięcierzynie
Miejscowość Mięcierzyn Szkoła w Mięcierzynie (woj. kujawsko-pomorskie)[miecierzyn1][miecierzyn2][miecierzyn3][miecierzyn4]
Gmina Rogowo
Adres Mięcierzyn 49, 88-420 Rogowo
Organ prowadzący Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich
Dyrektor Przemysław Duszyński

Szkoła Podstawowa w Mięcierzynie rozpoczęła działalność we wrześniu 2007 roku. Udało nam się zachować szkołę dzięki inicjatywie, zaangażowaniu i wsparciu wielu rodziców i sołtysa wsi. W naszej szkole uczy się 31 uczniów. Zapewniamy im transport, posiłki i opiekę. Panuje tu rodzinna atmosfera. Pragniemy wpajać dzieciom szacunek do tradycji i kultury. Zapoznajemy je z sylwetkami osób, na których działaniach mogą się wzorować. Pamiętamy o patronach naszej szkoły. Celebrujemy święta i uroczystości. Współpracujemy ze społecznością wsi i organizujemy wspólnie obchody świąt. Dbamy o wysoką jakość edukacji i staranność w wykonywaniu pracy.

Zgłosiliśmy udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" z nadzieją, że da on szansę naszym uczniom na poznanie świata w inny niż dotychczas sposób. Chcieliśmy, aby uczniowie mieli możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności. Wiedzieliśmy, że udział w projekcie wiąże się z otrzymaniem pomocy dydaktycznych, które z pewnością zaktywizują uczniów i zachęcą do samodzielnej pracy. W projekcie uczestniczy 25 dzieci. Zauważyliśmy, że teraz znacznie łatwiej nam się pracuje. Uczniowie są chętni do nauki i zawsze gotowi do poświęceń. Na początku starsza grupa odniosła się sceptycznie do idei projektu, jednak efekty i metody pracy przekonały ich do zaangażowania się.