Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa w Pokrzydowie
Miejscowość Pokrzydowo Szkoła w Pokrzydowie (woj. kujawsko-pomorskie)[pokrzydowo1][pokrzydowo2]
Gmina Zbiczno
Adres Pokrzydowo 23, 87-312 Pokrzydowo
Organ prowadzący Gmina Zbiczno
Dyrektor Barbara Kopańska

Szkoła podstawowa w Pokrzydowie istnieje od 1960 roku. Jest położona w pobliżu granic Brodnickiego Parku Krajobrazowego (część obszaru Pojezierza Brodnickiego). Wyróżniają nas działania w zakresie edukacji ekologicznej. Szkoła stanowi centrum kultury dla mieszkańców nie tylko młodych, ale też dorosłych.

Głównym celem projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" jest integracja młodych ludzi, poszerzona o działania w środowisku lokalnym. Podczas realizacji zadań projektowych uczniowie pod opieką nauczycieli zdobyli nowe umiejętności. Posługują się sprzętem doświadczalnym, potrafią wyszukiwać potrzebne wiadomości w otrzymanych publikacjach i w programach multimedialnych. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat osobliwości przyrodniczych i historycznych najbliższego otoczenia. Poznały tajniki życia dzieci z innych krajów, nauczyły się świetnie obserwować zmiany pogody. Umieją sprawnie komunikować się z mieszkańcami, przełamując barierę powstrzymującą ich wcześniej od dialogu. Uczniowie potrafią docenić to, co robią w projekcie. Zdają sobie sprawę, jak ważne jest rozwijanie umiejętności i zdolności.

Nauczyciele są dumni z udziału w projekcie ze względu na nowatorskie metody nauczania i możliwości przekazywania treści rozwijających zdolności i umiejętności uczniów. Projekt przyczynił się do promocji placówki w środowisku na szczeblu gminy, powiatu, województwa i kraju.