Publiczna Szkoła Podstawowa w Bożnowie
Adres Bożnów 64, 68-100 Żagań
Organ prowadzący Gmina Żagań
Dyrektor Małgorzata Gogol

Szkoła Podstawowa w Bożnowie rozpoczęła działalność 17 września 1947 roku jako szkoła czteroklasowa. W roku szkolnym 1960/61 oddano do użytku nowy budynek, w którym jesteśmy do dziś. Atutem szkoły jest mała liczba dzieci i związane z tym: miła atmosfera, bezpieczeństwo i indywidualne podejście do dzieci. Bardzo dobrze współpracujemy z rodzicami. Naszą dumą są nasi uczniowie - wielu z nich, mimo wiejskiego pochodzenia, kończy studia i podejmuje pracę w mniejszych lub większych ośrodkach.

Do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" przystąpiliśmy, aby wskazać uczniom alternatywne metody poznawania i badania otaczającego świata. Prace w projekcie jeszcze bardziej nas ze sobą związały. Działania w grupach zróżnicowanych wiekowo dały uczniom ogromną frajdę, ucząc jednocześnie odpowiedzialności za siebie i innych. Zajęcia po lekcjach ukazywały inne oblicze szkoły: fajne, zabawowe i twórcze. Dzieci w praktyce korzystają z wiedzy zdobytej na lekcjach. Mają okazję do realizowania swoich ciekawych pomysłów. Stopniowo przełamują lęk przed wystąpieniami publicznymi i czują się gospodarzami, zapraszając swoich bliskich na prezentacje efektów pracy projektowej.