Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Mała Szkoła" w Bukowinie Bobrzańskiej
Miejscowość Bukowina Bobrzańska Szkoła w Bukowinie Bobrzańskiej (woj. lubuskie)[bukowina1][bukowina2][bukowina3][bukowina4][bukowina5][bukowina6][bukowina7][bukowina8][bukowina9][bukowina10][bukowina11]
Gmina Żagań
Adres Bukowina Bobrzańska 45, 68-100 Żagań
Strona www malaszkola.cba.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie Oświatowe "Mała Szkoła"
Dyrektor Halina Zyzańska

Szkoła została założona w 2008 r. w miejsce zlikwidowanej szkoły publicznej. Inicjatorami jej otwarcia szkoły byli rodzice i sympatycy. Wyróżnia nas dobra organizacja pracy i rodzinna atmosfera. Indywidualizujemy nauczanie, podczas zajęć w świetlicy pomagamy w odrabianiu lekcji, prowadzimy kółka zainteresowań. Jesteśmy dumni z dobrych wyników uczniów i z zaufania, jakim nas darzą. Kreatywna kadra wychowawców współpracuje z rodzicami dla dobra dzieci i środowiska lokalnego. Ważne jest dla nas wsparcie materialne z gminy i nadleśnictwa.

Projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" jest dla nas i dla dzieci wielką szansą na rozwój. W pierwszym roku trwania projektu zaszło bardzo wiele pozytywnych zmian. Przede wszystkim zmieniło się podejście samego wójta, który zaczął pomagać szkole. Swoimi działaniami zaktywizowaliśmy lokalną społeczność. Zmieniła się atmosfera wokół szkoły, wiele osób zaczęło współpracować nie tylko ze szkołą, ale także między sobą. Dzieci odkrywały swoją "małą ojczyznę". Nauczyły się pokonywać trudności i stres związany z prezentacją prac przed publicznością. Nowa metoda oceniania kształtującego spowodowała, że uczniowie są bardziej świadomi swoich osiągnięć i postępów.