Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Wicinie
Miejscowość Wicina Szkoła w Wicinie (woj. lubuskie)[wicina1][wicina2][wicina3][wicina4][wicina5][wicina6][wicina7][wicina8][wicina9]
Gmina Jasień
Adres Wicina 15, 68-320 Jasień
Organ prowadzący Gmina Jasień
Dyrektor Alicja Lewandowska

Nasza szkoła działa już od ponad pół wieku. Praca w małej szkole sprzyja indywidualizacji nauczania, wychowawcy są w stałym kontakcie z rodzicami uczniów. Dzieci to nie numery w dzienniku – każdy nauczyciel zna je bardzo dobrze. W małej szkole uczniowie czują się bezpiecznie. Mimo, że jest nas niewielu, realizujemy kilka projektów, dzięki którym nasi uczniowie zdobywają nowe umiejętności i rozwijają zainteresowania. W tym roku uzyskaliśmy tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Nasza placówka oferuje liczne zajęcia pozalekcyjne. Osiągamy sukcesy w środowisku lokalnym i na szczeblu wojewódzkim.

Zdecydowaliśmy się na udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", ponieważ chcieliśmy wzbogacić ofertę edukacyjną. Nasze zainteresowanie wzbudziło prowadzenie zajęć metodą projektu, wsparcie nabywania kompetencji poprzez stosowanie oceniania kształtującego i praca uczniów w zespołach międzyklasowych. Podczas realizacji zadań projektowych zaskoczyła nas oryginalność i mnogość pomysłów dzieci, ich kreatywne myślenie. Zauważyliśmy, że nasi uczniowie coraz lepiej radzą sobie z pracą w grupie, pokonywaniem tremy przed publicznym wystąpieniem i z samooceną. Trudności sprawia im jeszcze planowanie działań. Nad tym będziemy pracować podczas realizacji kolejnych projektów.