Szkoła Podstawowa w Kołozębiu
Miejscowość Kołoząb Szkoła w Kołozębiu (woj. mazowieckie)[kolozab1][kolozab2][kolozab3][kolozab4]
Gmina Sochocin
Adres Kołoząb 31, 09-100 Sochocin
Organ prowadzący Gmina Sochocin
Dyrektor Małgorzata Makowska

Szkoła Podstawowa w Kołozębiu – małej miejscowości w gminie Sochocin - istnieje prawie pół wieku. Uczniowie w rodzinnej atmosferze bezpieczeństwa, wzajemnego zrozumienia, szacunku i wsparcia ze strony nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego nabywają umiejętności i wiedzę, które pozwolą im odnaleźć się na dalszym etapie kształcenia, w życiu i społeczeństwie.

Od początku roku 2010/11 istotne miejsce w życiu szkoły zajmuje projekt "Z Małej Szkoły W Wielki Świat", który stał się szansą na jej rozwój. Uczniowie i nauczyciele są bardzo zaangażowani w jego realizację. Wspierają nas rodzice i środowisko lokalne. Praca odbywa się w grupach łączonych – dzieci integrują się, uczą się współpracy w zespołach, starsze pomagają młodszym, zdolniejsze – mniej zdolnym. Nauczyciele pracują metodą projektu edukacyjnego i poznają metodę oceniania kształtującego, co wpływa na ich rozwój zawodowy. Bogaty zasób uzyskanych materiałów i pomocy dydaktycznych przyczynił się do uatrakcyjnienia zajęć. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a efekty dydaktyczne i wychowawcze są widoczne nie tylko na prezentacjach, lecz także w codziennym życiu szkoły.