Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Nowym Kanigowie
Miejscowość Nowe Kanigowo Szkoła w Nowym Kanigowie (woj. mazowieckie)[kanigowo1][kanigowo2][kanigowo3][kanigowo4]
Gmina Bodzanów
Adres Nowe Kanigowo 17, 09-470 Bodzanów
Organ prowadzący Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nowe Kanigowo "Nasza Szkoła"
Dyrektor ks. Dariusz Grabarczyk

Jesteśmy jedyną w gminie szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Część kadry pedagogicznej pracuje w szkole jako wolontariusze. Szkoła mieści się w zabytkowym dworku Kanigowskich - założycieli miejscowości i jest otoczona zabytkowym parkiem. Nasza społeczność otrzymała tytuł "Szkoły z Klasą". Organizujemy imprezy dla społeczności naszej gminy i gmin ościennych: festiwal kolęd, wigilia dla samorządu, piknik rodzinny. Współpracujemy z Domem Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie, z lokalnymi stowarzyszeniami oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Nowym Kanigowie.

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w realizacji projektów "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Dzielą się pomysłami, przejmują inicjatywę, planują, oceniają pracę swoją i kolegów. Ich zapał spowodował zaangażowanie się ich rodziców a nawet całych rodzin. Udział w projekcie daje nam możliwości rozszerzania zainteresowań, poznania sytuacji życiowych za pomocą doświadczeń i wspólnych działań. W działaniach projektowych mamy szansę na integrację, samoocenę i wzbogacenie bazy dydaktycznej w pomoce naukowe. Dzieci poprzez zabawę zdobywają wiedzę i poznają otaczający je świat, co jest systematycznie dokumentowane gazetkami i wystawami prac. Jesteśmy dumni z zaangażowania całej społeczności szkolnej w realizację projektu.