Szkoła Podstawowa w Podgórzu
Miejscowość Podgórze Szkoła w Podgórzu (woj. mazowieckie)[podgorze1][podgorze2][podgorze3][podgorze4][podgorze5][podgorze6]
Gmina Mała Wieś
Adres Podgórze 6, 09-460 Mała Wieś
Organ prowadzący Gmina Mała Wieś
Dyrektor Iwona Sobótko

Wieś Podgórze jest położona na prawym brzegu Wisły w powiecie płockim, w otoczeniu zieleni lasów i pól uprawnych. Szkoła w obecnym obiekcie działa od 1963 r. Naszą chlubą są różnorodne działania edukacyjno-wychowawcze, w tym organizowane od wielu już lat imprezy sportowe o coraz większym zasięgu: Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości, Miedzypowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, Letnie Igrzyska Nadwiślańskie. Jesteśmy jedynym ośrodkiem kulturotwórczym dla kilku wsi, dlatego w partnerstwie z lokalnymi instytucjami prowadzimy działania aktywizujące na rzecz mieszkańców.

Przystępując do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" chcieliśmy podważyć opinię, że mała, wiejska szkoła jest gorsza. Chcieliśmy pokazać, że możemy stać się równorzędnym partnerem ogólnopolskich organizacji pozarządowych. W czasie zajęć nasi uczniowie nauczyli się współpracować ze sobą, zrozumieli, jak wiele zależy od wkładu ich pracy. Zdani na swoje działania, stawali się z projektu na projekt coraz bardziej odpowiedzialni i zaangażowani. Była to też okazja do odkrywania prawdziwych talentów w wielu dziedzinach. Najbardziej zauważalną materialnie zmianą jest wzbogacenie szkolnego zasobu pomocy dydaktycznych. Projekt dał nam szansę wypromowania szkoły i jej dostosowania do potrzeb uczniów.