Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa w Górażdżach
Miejscowość Górażdże Szkoła w Górażdżach (woj. opolskie)[gorazdze1][gorazdze2][gorazdze3][gorazdze4]
Gmina Gogolin
Adres Chorulska 5, 47-316 Górażdże
Strona www gorazdze.com
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Górażdże
Dyrektor Dorota Koncewicz

Od początku istnienia szkoła realizuje liczne projekty rozwojowe o charakterze edukacyjno-wychowawczym i aktywnie uczestniczy w życiu środowiska lokalnego. Placówka stanowi swoiste centrum kulturalno-oświatowe, w którym odbywa się szereg imprez i uroczystości skierowanych do całego środowiska. Szkoła umożliwia naukę i zajęcia integracyjne dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Nawiązaliśmy współpracę międzynarodową ze szkołami w Niemczech i na Ukrainie. Dbając o wszechstronny rozwój i przygotowanie dzieci do życia w społeczeństwie demokratycznym Zjednoczonej Europy organizujemy liczne koła zainteresowań i stale modernizujemy bazę dydaktyczną.

Realizacja projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" stanowi spore wyzwanie dla całej społeczności szkolnej. Wsparcie rozwoju zainteresowań naukowych u uczniów wymaga stosowania nowoczesnych metod aktywizujących i pracy metodą projektu, która szczególnie przypadła do gustu młodym ludziom. Największym zainteresowaniem zarówno u uczniów, jak też u pedagogów i rodziców, cieszyła się tematyka związana odkrywaniem skarbów i historii własnej miejscowości. Dzięki zajęciom projektowym uczniowie i nauczyciele odkryli nowe, nieznane dotąd zakątki. Mali odkrywcy z dumą opowiadali o tym, jak zabrali swoich rodziców na weekendową przejażdżkę, by pokazać im nowe miejsca.