Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Lipowej z oddziałem przedszkolnym
Miejscowość Lipowa Szkoła w Lipowej (woj. opolskie)[lipowa1][lipowa2][lipowa3][lipowa4][lipowa5]
Gmina Nysa
Adres 48-303 Lipowa 83
Organ prowadzący Stowarzyszenie Nasza Lipowa
Dyrektor Janina Świetlikowska

Placówka nasza istnieje od 1962 roku. Tysiąclatka powstała dzięki społeczności wiejskiej przy dużym wkładzie prac społecznych mieszkańców Lipowej. Szkołę wyróżnia rodzinna atmosfera, bezpieczne i urokliwe położenie wśród zieleni, daleko od hałasu i zgiełku ruchliwych dróg. Mamy bardzo dobre warunki lokalowe - salę gimnastyczną, salę komputerową, plac zabaw, boiska, teren zielony wykorzystywany do lekcji w terenie. Korzystamy z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Jesteśmy dumni z tego, że mimo niewielkiej liczby uczniów potrafimy zaistnieć w różnych konkursach, zawodach i olimpiadach gminnych i powiatowych.

Misją naszej szkoły jest dobre wychowanie, rzetelna wiedza i świetna zabawa, dlatego jesteśmy otwarci na innowacyjne działania. W prowadzeniu małej szkoły ważne jest wsparcie udzielane każdemu dziecku. Umożliwia to praca metodą projektów i stosowanie oceniania kształtującego. Realizacja poszczególnych projektów edukacyjnych "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" zwiększyła aktywność uczniów, rodziców i nauczycieli. W naszej szkole więcej się dzieje, a efekty są widoczne: gazetka "Lipowiaczek", happeningi, plakaty, wystawki, prezentacje itp. Cieszymy się ze zmian, jakie zaszły w uczniach: są bardziej komunikatywni, otwarci i tworzą zgraną wspólnotę. Dla wielu uczniów jest to szansa na odkrycie samego siebie. Jesteśmy też zadowoleni z otrzymanych pomocy dydaktycznych i sprzętu.