Szkoła Podstawowa w Lisięcicach
Strona www zslisiecice.com.pl
Organ prowadzący Gmina Głubczyce
Dyrektor Tadeusz Wojciechowski

Nasza szkoła funkcjonuje od 1969 roku. Stanowi atrakcyjne miejsce nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli. Jest szkołą bezpieczną i przyjazną, w której uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, pracują, bawią się, rozwijają swoje zainteresowania i odnoszą sukcesy. Znakomicie wykształcona kadra pedagogiczna, pełna energii i inicjatywy, oddana szkole, sprawia, że z roku na rok wzbogacamy i uatrakcyjniamy ofertę oświatową m.in. poprzez realizację wielu projektów edukacyjnych w ramach EFS. Nasi uczniowie od wielu lat osiągają bardzo dobre wyniki na sprawdzianie kompetencji, w konkursach, olimpiadach i zawodach nawet rangi wojewódzkiej dzięki stosowaniu innowacyjnych, aktywnych metod nauczania.

Realizacja projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" daje naszym uczniom szansę rozwoju. Stosowanie metody projektu i oceny kształtującej wzbudziło aktywność twórczą naszych uczniów i dużą samodzielność w dochodzeniu do wiedzy. Praca w grupach kształtuje poczucie odpowiedzialności za wykonanie zadania. Projekty umożliwiają wykazanie się każdemu uczniowi. Liczny udział rodziców, władz, instytucji, sponsorów i mediów w życiu szkoły to jeden z większych sukcesów. Comiesięczne wystawy, prezentacje efektów projektu zmieniły pracę i oblicze szkoły. Staliśmy się placówką postrzeganą jako bardzo aktywna w naszym środowisku lokalnym, co jest wielkim, pozytywnym efektem promocyjnym.