Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwnicy
Miejscowość Niwnica Szkoła w Niwnicy (woj. opolskie)
Gmina Nysa
Adres Niwnica 127, 38-321 Niwnica
Strona www zspniwnica.szkolnastrona.pl
Organ prowadzący Gmina Nysa
Dyrektor Beata Szymczakowska

Nasza szkoła została utworzona w 1945 r. Uczęszczają do niej dzieci z trzech sołectw. Szczególnie dumni jesteśmy z osiągnięć naszych uczniów w licznych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. W naszej placówce realizujemy projekty współfinansowane ze środków EFS. Za szczególne zaangażowanie w odkrywanie i rozwijanie uzdolnień otrzymaliśmy tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów".

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" umożliwia naszym uczniom rozwój intelektualny i społeczny, a nauczycielom - doświadczenie pracy metodą projektu i satysfakcję z rezultatów pracy. Dzięki realizacji projektów edukacyjnych w naszej szkole miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Podczas debaty społecznej uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnością wyrażania własnych poglądów i dyskutowania na forum szkoły. Przygotowując "Marsz na rzecz wody" uczyli się planowania własnych działań, aby tą akcją uświadomić społeczności ważny problem ekologiczny. Poprzez udział w projektach uczniowie dotychczas nieśmiali, pełniąc ważne role w grupie, stali się bardziej otwarci i pewni siebie. Przed nami wiele wyzwań, ale jesteśmy przekonani, że wspólna praca będzie przynosiła w dalszym ciągu wspaniałe efekty.