Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piotrówce
Miejscowość Piotrówka Szkoła w Piotrówce (woj. opolskie)[piotrowka1][piotrowka2]
Gmina Jemielnica
Adres Kościuszki 98 Piotrówka, 47-133 Jemielnica
Strona www psp_piotrowka.wodip.opole.pl
Organ prowadzący Gmina Jemielnica
Dyrektor Barbara Prokopiak

"Radość jest najsłodszym chlebem młodych lat, kto się raduje staje się lepszy" - to motto naszej szkoły. Dążymy do tego, aby nasi absolwenci mieli rozległą wiedzę, a jednocześnie potrafili planować, skutecznie porozumiewać się w różnych sytuacjach, efektywnie współdziałać w zespole, rozwiązywać problemy w twórczy sposób, korzystać z różnych źródeł informacji.

Szkoła uzyskała tytuł "Szkoły z Klasą", zdobyła sprawność "Szkoła uczy Czytać-Myśleć-Działać" i certyfikat "Szkoły Uczącej Się", współpracuje z partnerami zagranicznyi - Melanchthonschule Wickede (Ruhr). Brała udział w projektach: "Szkoła Marzeń", "Szkoła na TAK" i innych finansowanych ze środków unijnych.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" pozwala uczniom i nauczycielom doskonalić swoją pracę. Metoda projektu umożliwia uczniom samodzielne zdobywanie wiedzy, rozwijanie kompetencji niezbędnych nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym. Ponadto doskonale wpływa na integrację społeczności szkolnej. Dzieci aktywnie włączają się do realizacji poszczególnych zadań, efektem czego są ciekawe prace uczniowskie. Działania uczniów wspomagają rodzice, którzy akceptują tego typu pracę.