Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae
Strona www edukacja-raszowa.eu
Organ prowadzący Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae
Dyrektor Sabina Prokop

Oprócz wspaniałej atmosfery i zawsze chętnych do pracy uczniów naszą szkołę wyróżnia dwujęzyczność (języki: polski i niemiecki). Poziom nauczania jest u nas wysoki - małe klasy (liczące po około 10 uczniów) zapewniają indywidualne podejście do każdego. W naszej małej szkole wszyscy dobrze się znamy, co sprawia, że czujemy się nie jak poważna instytucja, ale jak rodzina.

Podczas roku realizacji projektów nasi uczniowie stali się odważniejsi i bardziej pewni siebie. Projekty dały nam możliwość docenienia tego, co już mamy ("Skarby naszej wsi", "Urządzenia dawniej i dziś", "Skarby ziołowej apteki"), a także rozwinęły w nas poczucie, że jeśli tylko zechcemy, będziemy mogli zmienić świat, zaczynając oczywiście od siebie ("Wybieramy przedstawicieli samorządu", "Dialog obywatelski", "Szkolne reguły"). Najlepsze jest jednak to, że świetnie się przy tym bawiliśmy ("Magiczny pojazd", "Dzień zabaw ze świata").