Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach
Miejscowość Giemlice Szkoła w Giemlicach (woj. pomorskie)[giemlice1][giemlice2][giemlice3][giemlice4][giemlice5][giemlice6]
Gmina Cedry Wielkie
Adres Giemlice 1, 83-022 Suchy Dąb
Strona www spgiemlice.pl
Organ prowadzący Gmina Cedry Wielkie
Dyrektor Tomasz Szlak

Szkoła jest położona w przepięknej krainie geograficznej nad Wisłą zwanej Żuławami Gdańskimi. Istnieje od ponad 60 lat. Wielkim atutem placówki jest fakt, iż uczęszcza do niej 70 uczniów.

Dobrze znamy środowisko naszych podopiecznych. Dzięki temu mamy dobry kontakt z dziećmi, możemy szybko i skutecznie reagować na powstające problemy. Z dumą obserwujemy ich sukcesy na szczeblu gminnym i powiatowym. Uczniowie zajmują wysokie miejsca w konkursach plastycznych, sportowych, recytatorskich, konkursach wiedzy o regionie. Od sześciu lat organizujemy Gminny Konkurs Recytatorski i Gminne Igrzyska Sportowe "Rusz się człowieku".

Pragniemy, aby nasz absolwent umiał odnaleźć się w różnych okolicznościach, a zwłaszcza w dużej szkole i w przestrzeni miejskiej. Na bieżąco śledzimy dokonania i postępy w nauce naszych absolwentów. Niektórzy kontynuują naukę na wyższych uczelniach. Dlatego wierzymy, że nasza mała wiejska szkoła daje uczniom szanse równe innym większym gminnym szkołom.

Udział w projekcie uznaliśmy za nasz obowiązek wobec uczniów, u których ciągle odkrywamy drzemiące w nich możliwości intelektualne. Dzieci poznały nowe sposoby zdobywania wiedzy, nauczyły się samodzielności, pracy w grupie. Odkryły, że potrafią więcej niż na początku projektów. We wrześniu 2010 r. włączyliśmy do projektów uczniów klasy VI. Wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasisty świadczą o tym, że była to decyzja trafna. Uczniowie osiągnęli wyniki powyżej średniej krajowej.