Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach
Miejscowość Wocławy Szkoła w Wocławach (woj. pomorskie)[woclawy1][woclawy2][woclawy3][woclawy4][woclawy5][woclawy6]
Gmina Cedry Wielkie
Adres Wocławy 13, 83-020 Cedry Wielkie
Strona www spwoclawy.pl
Organ prowadzący Gmina Cedry Wielkie
Dyrektor Anna Kołatek

Naszą "małą ojczyzną" są Żuławy Gdańskie. Szkoła rozpoczęła działalność 62 lata temu. Jest miejscem dialogu i wzajemnego szacunku. Rodzice są partnerami szkoły, aktywnie włączanymi do współpracy. Absolwentów przygotowujemy do świadomego, aktywnego i twórczego życia w społeczności europejskiej, pielęgnując własną kulturę, tradycje narodowe i patriotyzm, co wyróżnia nas w środowisku lokalnym.

Szczególnie dumni jesteśmy z wysokich wyników egzaminów zewnętrznych, akceptowanego społecznie zachowania uczniów oraz rozwijania ich uzdolnień i zainteresowań. W prowadzeniu szkoły ważne są dla nas pozytywne relacje międzyludzkie, integracja oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Realizując zadania w projekcie, uczniowie pogłębili wiedzę o pogodzie, wodzie, skarbach przyrody. Dzieci nauczyły się pracy w grupie, odpowiedzialności za siebie i innych oraz wzajemnej pomocy. Regułą zachowana uczniów stało się hasło "Jesteś potrzebny mnie, a ja tobie, pomagajmy sobie".

Stosowanie metody projektu oraz elementów oceniania kształtującego zwiększa u uczniów motywację do nauki i samodzielnego poszukiwania wiedzy. Uczniowie podejmują decyzje, rozwiązują problemy, komunikują się, dyskutują i wspólnie szukają rozwiązań. Stają się odpowiedzialnymi członkami społeczeństwa, co dla nas jest największym sukcesem. Nauczyciele realizujący zadania projektowe stali się twórczymi badaczami otaczającego świata. Metoda projektu wpłynęła na rozwinięcie atmosfery współpracy z uczniami opartej na partnerstwie.