Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu
Miejscowość Biesal Szkoła w Biesalu (woj. warmińsko-mazurskie)[biesal1][biesal2][biesal3]
Gmina Gietrzwałd
Adres Biesal 55, 11-036 Gietrzwałd
Strona www biesal.pl
Organ prowadzący Gmina Gietrzwałd
Dyrektor Grażyna Grzegorzewska

Szkoła Podstawowa w Biesalu istnieje od 1 września 1945 r. Od 2006 r. nosi imię Jana Pawła II. Nasi uczniowie uczestniczą w licznych projektach i programach takich jak: Szkoła Humanitarna, Szkoła Bezpiecznego Internetu, Szkoła Bez Przemocy, Harcerska Natura, Cała Polska Czyta Dzieciom, Projektor - wolontariat studencki, Przyroda wokół nas - Ptaki.

Ważnym elementem życia uczniowskiego w naszej szkole jest sport. Największe sukcesy odnosimy w piłce ręcznej i siatkowej oraz lekkiej atletyce. W 2008 r. zostaliśmy wicemistrzami województwa warmińsko-mazurskiego w biegach przełajowych. W ostatnich latach byliśmy mistrzami i - wielokrotnie - wicemistrzami powiatu olsztyńskiego w piłce siatkowej. Drużyny piłki ręcznej dziewcząt i chłopców zawsze należą do najlepszych w naszej gminie.

Dzięki udziałowi w projekcie wspieramy rozwój wybranych kompetencji kluczowych, pogłębiamy wiadomości na temat: pracy metodą projektu i oceniania kształtującego; nauczania najmłodszych planowania, budowania więzi międzyludzkich, podejmowania indywidualnych i grupowych decyzji. W czasie realizacji projektu osiągnęliśmy wiele sukcesów, zaangażowanie i wsparcie nauczycieli spoza zespołu projektowego i zainteresowanie dużej grupy dzieci. Sukcesem okazały się również prezentacje poszczególnych projektów przed społecznością szkolną i lokalną.