Szkoła Podstawowa w Galinach
Miejscowość Galiny Szkoła w Galinach (woj. warmińsko-mazurskie)[galiny1][galiny2][galiny3][galiny4][galiny5][galiny6][galiny7]
Gmina Bartoszyce
Adres Galiny 69, 11-214 Galiny
Strona www sp-galiny.gmina-bartoszyce.pl
Organ prowadzący Gmina Bartoszyce
Dyrektor Mirosław Groth

Szkoła Podstawowa w Galinach funkcjonuje od 1946 roku. Większość dzieci pochodzi ze środowisk popegeerowskich. Mimo to mamy uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, również na wyższych poziomach edukacji, kończą studia. W realizacji zadań zawsze możemy liczyć na pomoc środowiska lokalnego i rodziców. Bez ich pomocy wielu przedsięwzięć nie udałoby się zrealizować

Zdecydowaliśmy się na udział w projekcie, aby podnieść jakość naszej pracy, uatrakcyjnić ofertę kształcenia uczniów i pokazać dzieciom alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Chcieliśmy pokazać wszystkim, że mała szkoła nie znaczy byle jaka. Nasze działania są zauważane przez środowisko lokalne i przez organ prowadzący.

Dzięki udziałowi w projekcie nasze dzieci stały się bardziej otwarte. Szkoła jest kolorowa, zapełniona pracami dzieci, zdjęciami, coraz lepiej wyposażona w pomoce dydaktyczne. Konkretne projekty nauczyły dzieci mówić o sobie, swojej miejscowości. Dodały im odwagi i pewności siebie. Coraz częściej dzieciaki dostrzegają swoje mocne i słabe strony, i nie wstydzą się o nich mówić. Na każdych zajęciach doskonalą swój język. Piszą wiersze, piosenki, hasła reklamowe. Dyskutują i poznają otaczający świat, obcując z przyrodą. Prezentacje efektów pracy dostarczają wielu przeżyć emocjonalnych i estetycznych zarówno uczniom, jak i dorosłym.