Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Idzbarku
Miejscowość Idzbark Szkoła w Głotowie (woj. warmińsko-mazurskie)[idzbark1][idzbark2][idzbark3][idzbark4][idzbark5][idzbark6]
Gmina Ostróda
Adres Idzbark 30, 14-100 Ostróda
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Idzbark - Moja Ojczyzna"
Dyrektor Grzegorz Kastrau

Zespół Szkolno-Przedszkolny funkcjonuje od 1 września 2008 roku. Przez cały ten okres prowadzone są remonty i modernizacje budynku, których celem jest spełnienie standardu placówki na miarę XXI wieku. Szkołę wyróżnia bogata oferta edukacyjna, którą tworzą: przedszkole utrzymywane z funduszy unijnych, oddział przedszkolny dla dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz szkoła podstawowa.

W szkole są prowadzone zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia z uczniami zdolnymi, alternatywne formy wychowania przedszkolnego "Klucz do uczenia się", język angielski od trzeciego roku życia dziecka.

Od września 2010 roku realizujemy projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Uczniowie pracują w grupach, co sprawia, że razem podejmują decyzje, dzielą się obowiązkami, wspólnie decydują o planowaniu, organizowaniu pracy, uczą się tolerancji, wspierania słabszych, samorządności w procesie wychowania obywatelskiego. Dzięki realizacji projektu nasza mała szkoła wiejska staje się bogatym centrum rozwoju przyszłych liderów i animatorów życia społecznego na terenach wiejskich.