Szkoła Podstawowa im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku
Miejscowość Słonecznik Szkoła w Słoneczniku (woj. warmińsko-mazurskie)[slonecznik1][slonecznik2][slonecznik3]
Gmina Morąg
Adres Słonecznik 47, 14-300 Morąg
Strona www slonecznik.pl
Organ prowadzący Gmina Morąg
Dyrektor Tadeusz Mulczyński

Szkoła Podstawowa w Słoneczniku działa od 1946 r. Jest jedną z nielicznych wiejskich placówek na terenie gminy Morąg. Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły było nadanie jej 23 kwietnia 1983 r. imienia Heleny Ponieważ. Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice są dumni z przywiązania do tradycji. Była, jest i będzie ona obecna w życiu szkoły.

Obecnie placówka boryka się z różnymi problemami. Aby choć w części je rozwiązać, Rada Pedagogiczna postanowiła przystąpić do projektu edukacyjnego "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Widzieliśmy w nim szansę na rozwój. Nowatorskie metody pracy, wsparcie organizatorów i innowacyjne rozwiązania pozwalają na kształtowanie wielu kompetencji uczniów. Widoczną zmianą w zachowaniach uczniów jest wzrastająca aktywność w pracy w grupie. Poza tym dużym wsparciem ze strony organizatorów projektu okazał się sprzęt dostarczony do szkoły. Projekt pozostawił trwały ślad w życiu szkoły. Wiele elementów wypracowanych w czasie działań projektowych zostanie wykorzystanych w przyszłości.