Szkoła Podstawowa w Węgoju
Miejscowość Węgój Szkoła w Węgoju (woj. warmińsko-mazurskie)[wegoj1][wegoj2][wegoj3][wegoj4]
Gmina Biskupiec
Adres Węgój 19, 11-300 Biskupiec
Organ prowadzący Węgojskie Stowarzyszenie Edukacji Lokalnej - CEL
Dyrektor Teresa Kacperska

Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgoju wchodzi w skład Zespołu Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej - CEL. Jako placówka niepubliczna działa od 2006 r. Szkoła stanowi centrum aktywności lokalnej, a szczególnie wyróżnia się prowadzeniem działań kulturotwórczych.

Szczególnie dumni jesteśmy z zapewnienia dostępu do edukacji dzieciom i młodzieży od 3 do 16 roku życia. W prowadzeniu małej szkoły ważne jest dla nas wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz zapewnienie im wszechstronnego rozwoju. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych wyników osiąganych w sprawdzianach zewnętrznych, bardzo dobrej bazy dydaktycznej i środka transportu będącego "oknem na świat".

W projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" bierzemy udział po to, aby jak najlepiej przygotować uczniów do kolejnych etapów kształcenia oraz wychować ich na wartościowych ludzi, umiejących podejmować odpowiedzialne decyzje. Za sukces w dotychczasowej realizacji projektu uważamy aktywne uczestnictwo uczniów w zajęciach pozalekcyjnych oraz włączanie gimnazjalistów i przedszkolaków do realizacji projektów. Dzięki metodzie projektu ujawniły się różnorodne predyspozycje, zdolności i umiejętności uczniów a prezentowane efekty pracy ożywiły szkołę. Wyzwaniem dla nas będzie motywowanie uczniów do dalszej wytężonej pracy poprzez ukazanie im wartości pracy zespołowej.