Szkoła Podstawowa w Bachorzewie
Miejscowość Bachorzew Szkoła w Bachorzewie (woj. wielkopolskie)[bachorzew1][bachorzew2][bachorzew3]
Gmina Jarocin
Adres Szkolna 8, 63-200 Jarocin
Strona www www.bachorzew.edu.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie Edukacyjne "Nasza Szkoła" w Bachorzewie
Dyrektor Beata Fengler

Byliśmy pierwszą w gminie Jarocin niepubliczną szkołą podstawową. Działamy od 1 września 2001 roku. Naszymi doświadczeniami, wnioskami i problemami dzieliliśmy się później z innymi placówkami, które zmieniały swój status. Po 11 latach - chwilami trudnych - jesteśmy przekonani, że udało nam się naszą miejscowość "ocalić od zapomnienia". Stworzyliśmy ośrodek kultury, który aktywizuje okoliczne wsie do działania. Mamy plac zabaw, boisko sportowe, bibliotekę, pracownię komputerową, z której korzystają nie tylko dzieci szkolne, ale również dorośli. Stworzyliśmy dobrą atmosferę współpracy z rodzicami, którzy poznali mechanizmy prowadzenia placówki oświatowej i potrafią włączyć się w pracę szkoły.

Cieszymy się, że 100 procent rodziców podpisało zgodę na udział dzieci w projekcie. Dzięki zajęciom odkryliśmy w uczniach umiejętności i zdolności, których wcześniej nie zauważyliśmy: zdolności organizacyjne, pomysłowość w działaniach praktycznych, większe zaangażowanie w działania społeczne. Projekt jest niesamowitym wyzwaniem. Przyznajemy, że na początku emocje były różne: od przerażenia do inwencji twórczej – to było coś innego, nowego. Po roku realizacji projektów efekty zaskoczyły wszystkich. Rodzice jeszcze bardziej się zaangażowali i częściej odwiedzali szkołę. Dzieci stały się dojrzalsze w podejmowaniu różnych decyzji, a my, nauczyciele, jesteśmy bogatsi w przeróżne doświadczenia.