Szkoła Podstawowa w Gradowicach
Miejscowość Gradowice Szkoła w Gradowicach (woj. wielkopolskie)[gradowice1][gradowice2][gradowice3][gradowice4][gradowice5][gradowice6][gradowice7][gradowice8][gradowice9]
Gmina Wielichowo
Adres Szkolna 20, 64-050 Wielichowo
Organ prowadzący Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne "Dobro Dziecka"
Dyrektor Grażyna Szaferska

Szkoła działa jako placówka niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej od września 2005 r. Jest od tego momentu prowadzona przez Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne "Dobro Dziecka", założone kiedy zapadła decyzja o likwidacji szkoły publicznej prowadzonej przez gminę. W szkole uczą się dzieci z Gradowic i Augustowa. Jesteśmy dumni ze współpracy z rodzicami i z tego, że u nas żadne dziecko nie jest anonimowe.

Bierzemy udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", ponieważ ten projekt daje takiej szkole jak nasza możliwość rozwoju uczniów i nauczycieli, a także kontakt z podobnymi szkołami, umożliwiający wymianę doświadczeń i informacji. Dzięki udziałowi w projekcie wielu uczniów miało okazję rozwinąć swoje zainteresowania, pokazać się z innej strony, pokonać nieśmiałość. Zacieśniły się relacje między uczniami z różnych klas, rodzicami i szkołą. Można też zauważyć, że uczniowie stali się bardziej aktywni, a ich działania widać na terenie szkoły i poza nią.