Społeczna Szkoła Podstawowa im. Olgierda Brzeskiego w Grzybowie
Miejscowość Grzybowo Szkoła w Grzybowie (woj. wielkopolskie)[grzybowo1][grzybowo2][grzybowo3][grzybowo4][grzybowo5][grzybowo6]
Gmina Września
Adres Grzybowo 32, 62-300 Grzybowo
Strona www szkola.grzybowo.org
Organ prowadzący Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalno-Turystyczne "Szansa" w Grzybowie
Dyrektor Maria Zalepa

Nasza szkoła, mimo że jest małą, wiejską placówką, może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Jednym z nich niewątpliwie jest szeroka oferta, z którą wychodzimy naprzeciw potrzebom dzieci ze środowiska wiejskiego. Zapewniamy im naukę w klasach o małej liczebności, co pozwala dostrzec potrzeby i możliwości każdego z nich. Gwarantuje też bezpieczeństwo i komfort pracy.

Szkoła jest również centrum kulturalno-informacyjnym. Biorąc udział w wielu artystycznych zajęciach pozalekcyjnych, uczniowie doskonalą umiejętności plastyczne, taneczne czy teatralne. Stają się świadomymi odbiorcami czy twórcami kultury, którą potem propagują w swojej miejscowości. Najważniejszą sprawą, warunkującą dobre funkcjonowanie szkoły, jest współpraca z szeroko rozumianym środowiskiem lokalnym od rodziców uczniów poczynając, a na władzach lokalnych kończąc.

Udział w projekcje "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" sprawił, że uczniowie zyskali kolejne możliwości rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Zarówno oni, jak i ich rodzice, aktywnie włączający się w działania dzieci, doświadczali, ile satysfakcji może dać praca metodą projektu i jak ważne mogą być jej efekty. Wiele dzieci ujawniło możliwości, które przyczyniły się do ich lepszej samooceny i sprawiły, że poczuły się docenione. Spora część działań projektowych zainteresowała też gimnazjalistów uczących się w Społecznym Gimnazjum w Grzybowie.