Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczanowie
Miejscowość Łuszczanów Szkoła w Łuszczanowie (woj. wielkopolskie)[luszczanow1][luszczanow2][luszczanow3][luszczanow4]
Gmina Jarocin
Adres Długa 108, 63-200 Jarocin
Organ prowadzący Stowarzyszenie Edukacyjne w Łuszczanowie
Dyrektor Beata Czajczyńska

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczanowie powstała w sierpniu 2008 roku. Utworzyło ją założone przez rodziców Stowarzyszenie Edukacyjne. Naszą szkołę wyróżnia niewielka liczba dzieci, przyjazna atmosfera i dobra współpraca z rodzicami. Placówka ma bogatą bazę dydaktyczną. Od października 2009 roku dzieci mają możliwość korzystania z boiska tartanowego.

We wrześniu 2010 roku szkoła rozpoczęła realizację projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Nauczyciele doskonale wiedzą, że dzięki takim projektom osiągają cele, które nie mieszczą się w formule zwykłych lekcji. Uczniowie klas I-III i IV-V nauczyli się większej samodzielności, planowania i odpowiedzialności. Doświadczali, poszukiwali, tworzyli, wyciągali wnioski, uczyli się kompromisu. Były chwile niechęci, płaczu, złości i nieporozumień. Uczniowie potrafią jednak teraz stworzyć klimat zaufania, bardziej się rozumieją, potrafią pomagać i współczuć. W wielu działaniach dzieci wykazały kreatywność, umiejętność przyjmowania krytyki i podejmowania decyzji.

Wszystko to prowadzi do naszego wspólnego celu, m.in. do stopniowego wdrażania oceniania kształtującego. To, co osiągnęliśmy w projektach, jest naszym wspólnym dziełem. Efekty uczniów były cyklicznie prezentowane społeczności lokalnej, która przyjmowała prezentacje z wielkim podziwem.