Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Potarzycy
Miejscowość Potarzyca Szkoła w Potarzycy (woj. wielkopolskie)[potarzyca1][potarzyca2][potarzyca3][potarzyca4][potarzyca5][potarzyca6][potarzyca7][potarzyca8][potarzyca9][potarzyca10][potarzyca11][potarzyca12][potarzyca13]
Gmina Jarocin
Adres Wyzwolenia 65, 63-200 Jarocin
Strona www szkola-potarzyca.zzl.org
Organ prowadzący Potarzyckie Stowarzyszenie Oświatowe
Dyrektor Beata Świątek

Szkoła w Potarzycy istnieje od 1794 r. Obecny budynek szkolny został otwarty 1 maja 1951 roku. W roku szkolnym 1997/98 przeniesiono do niego przedszkole i utworzono Zespół Szkół w Potarzycy. W 2006 roku szkołę przejęło Potarzyckie Stowarzyszenie Oświatowe, by uniknąć jej likwidacji. Centrum Oświatowo-Kulturalne oferuje naukę w Niepublicznym Przedszkolu, Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum. Przy szkole w Potarzycy mieści się także planetarium - pierwsza i jedyna tego typu placówka w Polsce powstała na wsi i prawdopodobnie jedyna w Europie w tak małej miejscowości.

Na udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" zdecydowaliśmy się, aby dzieci mogły przekonać się, że nauka może sprawiać wiele radości i że nie musi sprowadzać się do zwykłych lekcji przedmiotowych. Dzięki temu projektowi dzieci często zdobywają bardzo ważne w życiu umiejętności ponadprzedmiotowe, takie jak: dobre planowanie, praca w grupach, komunikacja z ludźmi (dorosłymi i dziećmi), wyszukiwanie potrzebnych informacji odpowiedzialność za powierzone zadania, dzielenie się zdobytą wiedzą z innymi.