Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Roszkowie
Miejscowość Roszków Szkoła w Roszkowie (woj. wielkopolskie)[roszkow1][roszkow2][roszkow3][roszkow4][roszkow5][roszkow6][roszkow7][roszkow8]
Gmina Jarocin
Adres Roszków 59 A, 63-200 Jarocin
Organ prowadzący Maciej Mazurek
Dyrektor Maciej Mazurek

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Roszkowie, wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, powstała w 2005 roku. Jest prowadzona przez osobę fizyczną. Znajduje się w gminie Jarocin, w malowniczej miejscowości, której atrakcjami są lasy i zbiornik retencyjny - wspaniałe miejsce wypoczynku i połowu ryb.

W budynku szkoły mieści się schronisko młodzieżowe prowadzone przez Stowarzyszenie "Rodzina - Szkoła - Gmina" i sala wiejska. Szkoła ma duże, słoneczne sale lekcyjne, pracownię internetową, bibliotekę. W prowadzeniu małej szkoły ważne jest to, by stworzyć dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i zapewnić im równe szanse edukacyjne. Pragniemy, aby nabyły i rozwinęły takie umiejętności i kompetencje, które zapewnią im dobry start.

Udział szkoły w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" przynosi nam wiele korzyści. Atrakcyjność aktywizujących metod i technik wykorzystywanych w jego realizacji sprawia, że uczniowie chętniej angażują się w pracę nad własnym rozwojem. Sukcesem jest to, że uczniowie czerpią przyjemność z nauki. Kadra pedagogiczna pozyskuje nowe doświadczenia i wsparcie w swojej pracy. Atutem jest również to, że szkoła została wyposażona w dodatkowe pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniają rozwój kompetencji kluczowych realizowanych w projekcie.