Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Siedleminie
Miejscowość Siedlemin Szkoła w Siedleminie (woj. wielkopolskie)[siedlemin1][siedlemin2][siedlemin3]
Gmina Jarocin
Adres Główna 36, 63-200 Jarocin
Strona www siedlemin.xon.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rzowju Wsi Siedlemin "Szkoła Dzieciom"
Dyrektor Izabela Woś

Niepubliczną Szkołę Podstawową w Siedleminie prowadzi od 2003 roku Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Szkoła Dzieciom". Wcześniej była to placówka publiczna, która miała zostać zlikwidowana z powodu niżu demograficznego. Z inicjatywy rodziców i mieszkańców powstało Stowarzyszenie.

Wyróżnia nas wysoki poziom nauczania, dobre wyniki uczniów na sprawdzianach szóstoklasisty i w konkursach. Szkoła jest postrzegana jako jedyne miejsce zapewniające dzieciom wszechstronny rozwój, rozwijanie zdolności i zainteresowań, aktywne spędzanie czasu wolnego. Szczególnie dumni jesteśmy z przyjaznej i rodzinnej atmosfery. W prowadzeniu małej szkoły ważne jest też pozyskiwanie dodatkowych funduszy.

Korzyści płynące z udziału w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" to przede wszystkim rozwój u uczniów kompetencji, na które kładzie się nacisk we współczesnym świecie, doskonalenie zawodowe kardy i pozyskanie dodatkowych pomocy dydaktycznych. Od momentu przystąpienia do projektu nasi uczniowie potrafią zgodniej współpracować w zespołach, dokonywać samooceny i oceny kolegów. Ocenianie kształtujące pozytywnie wpływa na motywację dzieci do dalszych poszukiwań. Naszym sukcesem jest to, że rodzice, którzy dotąd nie interesowali się sprawami szkolnymi, teraz chętnie przychodzą podziwiać efekty pracy swoich pociech.