Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starkowie
Miejscowość Starkowo Szkoła w Starkowie (woj. wielkopolskie)[starkowo1][starkowo2][starkowo3][starkowo4]
Gmina Przemęt
Adres Starkowo 94, 64-234 Przemęt
Strona www starkowo6.republika.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne "Przyjaciel Szkoły"
Dyrektor Wiesława Woś

Po likwidacji w 2004 r. szkoły publicznej, Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne "Przyjaciele Szkoły" powołało do życia Zespół Szkolno–Przedszkolny w Starkowie, stając się dla niego organem prowadzącym. Stowarzyszenie powstało rok wcześniej z inicjatywy rodziców i nauczycieli.

Szkoła zatrudnia wykształconą kadrę pedagogiczną i dysponuje dobrą bazą dydaktyczną. W kalendarz pracy wpisanych jest wiele imprez kulturalnych integrujących szkołę ze środowiskiem lokalnym. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach z różnych dziedzin, na różnych szczeblach. Priorytetem w naszej pracy jest udział w wielu projektach, zwłaszcza edukacyjnych.

Praca nad realizacją każdego scenariusza jest dla nauczycieli wyzwaniem. Wiele wysiłku poświęcają, by nieustannie motywować grupę. Pomocne są krótkie zabawy, które integrują uczniów i przypominają im, że zajęcia nie są lekcjami, ale swobodnymi spotkaniami. Największym sukcesem jest umiejętność pracy w różnych grupach. Początkowo uczniowie niechętnie współpracowali w losowo wybranych grupach. Z czasem przyzwyczaili się, potrafią docenić partnerstwo i nowe znajomości. Sukcesem jest też fakt, że uczniowie sami potrafią określić, czego nauczyły ich zajęcia projektowe.