Szkoła Podstawowa w Granowie
Miejscowość Granowo Szkoła w Granowie (woj. zachodniopomorskie)[granowo1][granowo2][granowo3][granowo4]
Gmina Krzęcino
Adres Szeroka 41, Granowo, 73-231 Krzęcin
Organ prowadzący Gmina Krzęcino
Dyrektor Małgorzata Góźdź

Szkoła Podstawowa w Granowie rozpoczęła działalność w 1945 r. Początkowo była to szkoła czteroklasowa, działająca w starym budynku. Od kwietnia 1995 r. mieści się w nowym obiekcie w środku wsi. Od 1998 r. mamy pracownię komputerową, bibliotekę z pracownią multimedialną i salę sportową. Do klas 0-6 uczęszczają uczniowie z miejscowości: Granowo, Źeńsko i Sobieradz.

Nasza szkoła tętni życiem, odbywają się tu różne konkursy, uroczystości i imprezy środowiskowe. Uczniowie bardzo często biorą udział w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, i zajmują w nich bardzo wysokie miejsca. Możemy też poszczycić się najmłodszym olimpijczykiem z historii.

Z ogromną radością przystąpiliśmy do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Realizując projekty, nasi uczniowie zdobywają różne umiejętności, uczą się m. in. pracy w grupie i odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania. Zarówno oni, jak i rodzice, rozumieją, że takie cechy musi mieć każdy dobry uczeń i przyszły pracownik. Mamy możliwość współpracy i wymiany doświadczeń ze szkołami o poeodbnych problemach. Jesteśmy przekonani, że udział w tym projekcje otworzy przed naszymi uczniami jeszcze szersze możliwości i że usłyszy o nich cały świat.