Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Marcinkowicach
Miejscowość Marcinkowice Szkoła w Marcinkowicach (woj. zachodniopomorskie)[marcinkowice1][marcinkowice2][marcinkowice3][marcinkowice4][marcinkowice5]
Gmina Tuczno
Adres Marcinkowice 46a, 78-640 Tuczno
Strona www spmarcinkowice.yoyo.pl
Organ prowadzący Miasto Tuczno
Dyrektor Alicja Wdowińska

Szkoła w Marcinkowicach istnieje od 1946 roku. Jest głównym ośrodkiem kulturalnym wsi, inicjuje wiele imprez środowiskowych. Społeczność szkolna aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. W szkole działają: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Uczniowski Klub Sportowy. Nasi uczniowie mają szanse rozwijania różnych zainteresowań. Tradycją stały się wyjazdy ułatwiające uczniom dostęp do kultury. Mamy dobrą bazę lokalową i wyposażenie. Pozyskujemy sponsorów, dzięki którym powstały pracownie: informatyczna i przyrodnicza (zajęcia informatyczne i naukę języka obcego od klasy I prowadzimy od 2000 roku). Szkoła jest przyjazna uczniom z dysleksją.

Kreatywność i gotowość kadry do wdrażania innowacji zaowocowała udziałem szkoły w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Dzięki niemu uczniowie wzbogacają wiedzę, kształtują odpowiednie postawy i doskonalą praktyczne umiejętności. Wzbogacona została również baza dydaktyczna naszej szkoły. To jeszcze jeden sposób wyrównania szans edukacyjnych uczniów. Realizując poszczególne projekty nasi uczniowie są bardziej samodzielni, kreatywni, czują się współodpowiedzialni za cały proces kształcenia, czują potrzebę decydowania o wszystkim, co ich dotyczy. Łatwiej przygotowują się do funkcjonowania w zmieniających się warunkach społecznych.