Szkoła Podstawowa w Płocicznie
Miejscowość Płociczno Szkoła w Płocicznie (woj. zachodniopomorskie)[plociczno1][plociczno2][plociczno3][plociczno4][plociczno5]
Gmina Tuczno
Adres Płociczno 22, 78-640 Tuczno
Organ prowadzący Miasto Tuczno
Dyrektor Artur Kopciuch

Nasza szkoła istnieje od 1949 roku, od 1966 r. - w obecnym budynku, tzw. tysiąclatce. Staramy się zapewnić najzdolniejszym uczniom rozwój wiedzy i umiejętności, a pozostałym - wyrównanie szans edukacyjnych.

Od wielu lat naszą wizytówką są osiągnięcia sportowe i działania ekologiczno-przyrodnicze. Jesteśmy najlepsi w unihokeju - zdobyliśmy trzykrotnie mistrzostwo województwa w tej dyscyplinie, a nasze uczennice zajęły drugie miejsce w Polsce w rywalizacji juniorek młodszych. Szkoła jest położona na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego, przy jednej z najczystszych rzek w kraju - Płocicznej. Współpraca z nadleśnictwem i kołem łowieckim pozwala nam uczestniczyć w wielu projektach i programach dających możliwość poznania otoczenia. Dbamy o jego ekologiczny rozwój.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" jest dla nas bardzo ważny przede wszystkim dlatego, że w jego realizację są zaangażowane wszystkie dzieci. Dzięki projektowi w szkole odbywają się regularne zajęcia pozalekcyjne, których wcześniej nie było. Cieszy nas również to, że szkoła wzbogaciła się o ciekawe pomoce dydaktyczne. Poprawiła się integracja między klasami, uczniowie nauczyli się pracować w grupach. Teraz głównie współpracują, a nie tylko rywalizują. Uczniowie starają się przestrzegać zasad i umów wprowadzonych na zajęciach projektowych i domagają się ich stosowania także na lekcjach.