Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Strzebielewie
Miejscowość Strzebielewo Szkoła w Strzebielewie (woj. zachodniopomorskie)[strzebielewo1][strzebielewo2][strzebielewo3][strzebielewo4]
Gmina Dolice
Adres Strzebielewo 25, 73-115 Dolice
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Strzebielewo i Przewłoki
Dyrektor Barbara Kulska

W województwie zachodniopomorskim, w niewielkiej miejscowości Strzebielewo, wśród lip, koło zabytkowego kościoła, znajduje się wyjątkowa Niepubliczna Szkoła Podstawowa, którą od 2003 roku prowadzi Stowarzyszenie Wsi Strzebielewo i Przewłoki. Szkoła jest jedynym ośrodkiem kulturalnym na tym terenie - to tętniące życiem serce naszej miejscowości. Właśnie tu rodzice i mieszkańcy wsi przychodzą podziwiać efekty pracy swoich pociech. Zadania projektowe rozbudzają ciekawość, umożliwiają rozwój intelektualny i poszerzają horyzonty naszych podopiecznych. Mają również wpływ na integrację zespołów uczniowskich.

Szkoła zajmuje czołowe miejsca w różnych konkursach wiedzy - to niewątpliwy sukces uczniów i dobrze wykształconej kadry pedagogicznej i rodziców. Mamy słabo wyposażoną salę komputerową, co niekorzystnie wpływa na pracę uczniów, brakuje nam również innego sprzętu szkolnego, ale dzięki pogodzie ducha, której nam nie brakuje, próbujemy sobie radzić. Raz w miesiącu grono pedagogiczne prowadzi lekcje w przebraniach, a jeśli zespół projektowy z trzech klas nie mieści się w jednej sali, zamiast narzekać, wystawiamy ławki na dwór i tam organizujemy zajęcia. :-)