Nasza szkoła działa od września 1945 roku. Do jej obwodu należą trzy miejscowości. Szkoła jest duża, przestronna, kolorowa i dobrze wyposażona. Pełni we wsi rolę centrum kultury. Dumni jesteśmy z wypracowanych tradycyjnych imprez i akcji, w których każdego roku biorą udział mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych.

Nasi uczniowie chętnie uczestniczą we wszystkich przedsięwzięciach. Staramy się, aby w szkole czuli się bezpieczni i doceniani. Robimy wiele, by radzili sobie w różnych sytuacjach i wyrośli na mądrych, tolerancyjnych i otwartych ludzi. Cieszymy się też, że naszą pracę docenia lokalna społeczność.

W projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" dzieci uczą się pracy zespołowej i odpowiedzialności, stają się uważniejszymi obserwatorami. Projekty pokazały im, że to co je otacza, warte jest dokładniejszego zbadania. Dużym wydarzeniem są prezentacje na forum szkoły i przed rodzicami. Wiele radości sprawił "Dzień zabaw ze świata", "Magiczny pojazd" czy "Wielka wyprawa po skarby przyrody". Każdy z takich projektów to nowe wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. Dzięki nim dzieci coraz lepiej wywiązują się ze swoich obowiązków, przestrzegają ustalonych zasad, rozwijają wyobraźnię. W czasie realizacji czasami okazuje się, że uczeń, który osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, ma problem ze współpracą w grupie. Za pozytywną zmianę możemy uznać duże zaangażowanie i zainteresowane rodziców.