kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
 

Nasza szkoła została wybudowana w czynie społecznym przez dziadków obecnych uczniów. Jako szkoła stowarzyszeniowa działa od 2001 roku. Zawdzięczamy to zaangażowaniu i sile rodziców, którzy założyli stowarzyszenie i nie pozwolili zamknąć szkoły. Uczą się u nas dzieci i młodzież od 3. do 16. roku życia. W prowadzeniu małej szkoły ważne dla nas jest to, że rozwijamy skrzydła i przyjmujemy pod nie nowe dzieci. Jesteśmy w przyjaznych stosunkach z rodzicami, uczniami i środowiskiem lokalnym.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" to wielkie przedsięwzięcie, w wielu momentach trudne, ale dające mnóstwo satysfakcji uczniom i nauczycielom. Uczniowie zetknęli się z nowymi sytuacjami, zdobyli wiele nowych informacji. W wybory samorządu uczniowskiego tak naprawdę zaangażowała się cała szkoła, wraz z gimnazjum. Były też trudności – niewywiązywanie się uczniów z powierzonych zdań, przemęczenie czy po prostu niechęć do działania. Na szczęście sytuacje te szybko przemijały i pracowaliśmy dalej.

Co jeszcze zmieniło się przez ostatni rok w naszej szkole? Uczniowie są bardziej samodzielni, a jednocześnie coraz lepiej współpracują. Sami zaczynają stosować ocenianie kształtujące. Bardzo miłe są chwile, kiedy przychodzą do nas - nauczycieli, pytając o kolejny projekt i jego tematykę. Projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" stał się integralną częścią działalności naszej szkoły.

 

Do góry Wstecz