kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Jerzmanicach Zdroju
Miejscowość Jerzmanice Zdrój Szkoła w Jerzmanicach Zdroju (woj. dolnośląskie)[jerzmanice1][jerzmanice2]
Gmina Jerzmanice Zdrój
Adres Jerzmanice Zdrój 86, 59-500 Złotoryja
Telefon 76 878 35 80
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jerzmanice Zdrój
Dyrektor Ireneusz Burak
 

Szkoła Podstawowa w Jerzmanicach Zdroju istnieje od roku 1946. W roku 2000 ogłoszono zamiar jej likwidacji, a dwa lata później samorząd podjął decyzję o zamknięciu szkoły. Dzięki staraniom mieszkańców i nauczycieli placówka przetrwała - od września 2002 roku prowadzi ją Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jerzmanice Zdrój. Istnienie szkoły ma ogromne znaczenie dla środowiska wiejskiego. Nie ograniczamy się tylko do działań wewnątrz szkoły, ale wychodzimy z inicjatywą i działaniami na zewnątrz. Nawiązaliśmy współpracę z istniejącymi organizacjami m. in. z Grupą Odnowy Wsi. Zawsze możemy liczyć na ich pomoc i współpracę.

Naszym atutem jest przepiękne położenie, w malowniczej miejscowości na Pogórzu Kaczawskim. Na początku XX wieku znajdowało się tam uzdrowisko, które dobrze prosperowało do czasów II wojny światowej.

W projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" dzieci nauczyły się współdziałać w grupie, obserwować środowisko. Poznawały historię wsi. Spotykały się z ciekawymi ludźmi - mieszkańcami naszej miejscowości. Pozyskaliśmy też wiele cennych pomocy dydaktycznych, dzięki którym łatwiej zrealizować cele projektów. Dzieci są bardzo zaangażowane w realizację zajęć, coraz bardziej samodzielne i twórcze. Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, w którym z ogromnym zapałem i z większym doświadczeniem przystąpimy do realizacji kolejnych projektów i działań.

Do góry Wstecz