Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach
Miejscowość Jugowice Szkoła w Jugowicach (woj. dolnośląskie)[jugowice1][jugowice2]
Gmina Walim
Adres Główna 34, 58-231 Jugowice
Organ prowadzący Gmina Walim
Dyrektor Elżbieta Maluha

Malownicze położenie w Górach Sowich, przestrzenne sale lekcyjne i bogata baza dydaktyczna - to cechy wyróżniające naszą szkołę. Naszym atutem są kameralne warunki prowadzenia zajęć. Traktujemy uczniów podmiotowo i wprowadzamy indywidualizację pracy dydaktycznej. Uczniowie nie są dla nas anonimowi. Mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę psychologiczno-pedagogiczną. Szkoła chcąc rozszerzyć działalność angażuje się w realizację różnych projektów edukacyjnych, dzięki którym uczniowie zyskują możliwość wszechstronnego rozwoju.

Projekt "Z Małej Szkoły Wielki Świat" urozmaicił proces dydaktyczno-wychowawczy i uaktywnił współpracę ze środowiskiem lokalnym i władzami gminy. Sukcesem było praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności oraz integracja zespołów międzyprzedmiotowych. Mimo wysokiej liczebności zespołów projektowych udało się pokonać trudności organizacyjne. Uczniowie są bardziej świadomi swoich umiejętności, talentów i zdolności obserwacyjnych. Umiejętnie poszukują potrzebnych informacji w dostępnych źródłach. Bardzo się cieszymy, że nasz warsztat pracy wzbogacił się o nową wiedzę i doświadczenie.