Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy
Miejscowość Rogoźnica Szkoła w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie)
Gmina Strzegom
Adres Parkowa 1, 58-152 Rogoźnica
Organ prowadzący Stowarzyszenie "Mała Szkoła" w Rogoźnicy
Dyrektor Danuta Dzikowska

Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy działa od 2006 roku. Mamy bardzo bogatą bazę dydaktyczną. Poprzez realizację różnych projektów szkoła wzbogaciła się o nowoczesne pomoce multimedialne - mamy nawet gabinet z tablicą interaktywną do nauki języków obcych. Dysponujemy też profesjonalnym sprzętem do gimnastyki korekcyjnej.

Niewielka liczba uczniów umożliwia nauczycielom indywidualną pracę z każdym dzieckiem. Nasi uczniowie osiągają wysokie miejsca w konkursach międzyszkolnych, gminnych i powiatowych. Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że jesteśmy akceptowani i szanowani w środowisku lokalnym i gminnym. Ważne jest dla nas pozyskiwanie nowych funduszy na prowadzenie ciekawszych i bardziej rozwijających zajęć pozalekcyjnych oraz na organizowanie wycieczek krajoznawczych.

Do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" przystąpiliśmy, ponieważ chcieliśmy uświadomić uczniom, że w wielkim świecie można zaistnieć nawet ucząc się w małej, wiejskiej szkole. Baza dydaktyczna została wzbogacona o kolejne pomoce multimedialne. Uczniowie mogą nauczyć się ich obsługi. Projekt oferuje również udział w letnich szkołach odkrywców i obozach naukowych. Zmiany, jakie zauważyliśmy, dotyczą przede wszystkim dzieci. Odkryliśmy nowe talenty, do tej pory skrywane. Uczniowie nauczyli się ze sobą rozmawiać, współpracować i szanować siebie nawzajem.