kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Szkoła Podstawowa w Włodzicach Wielkich
Miejscowość Włodzice Wielkie Szkoła w Włodzicach Wielkich (woj. dolnośląskie)[wlodzice1][wlodzice2][wlodzice3][wlodzice4][wlodzice5][wlodzice6][wlodzice7][wlodzice8][wlodzice9][wlodzice10][wlodzice11]
Gmina Lwówek Śląski
Adres Włodzice Wielkie 32, 59-600 Lwówek Śląski
Telefon 74 858 05 75
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Włodzice
Dyrektor Anna Lelko
 

Szkoła Podstawowa we Włodzicach Wielkich powstała przed II wojną światową. W 2000 roku z powodu reorganizacji sieci szkół w gminie staliśmy się filią szkoły w Zbylutowie. W 2008 roku podjęto próbę likwidacji placówk. Przetrwaliśmy jednak dzięki stanowczemu oporowi rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły, a następnie dokonaliśmy gruntownego remontu obiektu.

Mała liczba uczniów sprzyja miłej i rodzinnej atmosferze. Współpraca z rodzicami układa się wspaniale. Budynek szkolny jest położony w uroczym i bezpiecznym miejscu we wsi. Uczniowie są zauważani w środowisku dzięki udziałowi w różnych konkursach gminnych, powiatowych, regionalnych i ogólnopolskich, w których zajmują czołowe miejsca.

Biorąc udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", uczniowie poznają pracę metodą projektu edukacyjnego. Rozwijają twórcze myślenie, umiejętność planowania, przydzielania zadań, współpracy, podejmowania decyzji i redagowania wypowiedzi, kreatywność i poczucie własnej sprawczości. Dzięki zindywidualizowanym poleceniom uczniowie, którzy na co dzień nie wykazują zaangażowania, czują się odpowiedzialni za swoje zadania w grupie i dzięki temu są docenieni i dowartościowani.

Do góry Wstecz