Zespół Szkół Niepublicznych w Bożejewicach
Miejscowość Bożejewice Szkoła w Bożejewicach (woj. kujawsko-pomorskie)[bozejewice1][bozejewice2][bozejewice3][bozejewice4][bozejewice5][bozejewice6][bozejewice7][bozejewice8][bozejewice9][bozejewice10]
Gmina Żnin
Adres Bożejewice 22, 88-400 Żnin
Strona www zsnbozejewice.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie Miłośników Bożejewic
Dyrektor Cezary Balkiewicz

Szkoła w Bożejewicach istnieje od 1906 r. Kiedy w kwietniu 2008 r. Rada Miejska zdecydowała o jej likwidacji, Stowarzyszenie Miłośników Bożejewic podjęło uchwałę o przejęciu i prowadzeniu placówki jako szkoły niepublicznej.

Przygotowujemy wiele uroczystości, w których uczestniczy cała społeczność lokalna. Nasza szkoła wyróżnia się wśród wiejskich placówek dobrym poziomem nauczania. Dumni jesteśmy z sukcesów uczniów w różnych konkursach i zawodach. Dobre wyniki uczniów w sprawdzianie w klasie VI najlepiej obrazują dobrą współpracę dzieci, nauczycieli i rodziców. Ważne dla nas jest, aby szkoła nie tylko wypełniała misję edukacyjną, ale również była ośrodkiem kultury.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" daje naszej szkole ogromne możliwości rozwoju, wpływa na promocję i korzystny wizerunek szkoły w środowisku. Rodzice w większym stopniu uczestniczą w życiu szkoły. Uczniowie w czasie realizacji projektów wykazywali się aktywnością i zaangażowaniem. Szkoła wzbogaciła się o niezbędne pomoce naukowe. Zauważalna jest większa odpowiedzialność uczniów za podejmowane działania.

W projekcie biorą udział wszyscy uczniowie klas I-V. Podczas realizacji projektów dzieci odkryły swoje talenty i poznały możliwości. Sukcesem jest to, że potrafią pracować w zróżnicowanych wiekowo zespołach. Trudnością było nauczenie ich działania według określonych zasad. Wyzwaniem będzie wykorzystanie nabytych umiejętności w dalszej edukacji.