Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dzierznie (zlikwidowana)
Miejscowość Dzierzno Szkoła w Dzierznie (woj. kujawsko-pomorskie)[dzierzno1][dzierzno2][dzierzno3]
Gmina Świedziebnia
Adres Dzierzno 48, 87-335 Świedziebnia
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szynkowizna, Dzierzno i Okolic
Dyrektor Małgorzata Fajtanowska

Szkoła zaczęła funkcjonować 1 września 2007 roku. Wcześniej była to placówka publiczna, która została zamknięta. Z inicjatywy rodziców powstało stowarzyszenie, które przejęło szkołę i prowadzi ją do dziś. Jest to jedyna placówka publiczna we wsi Dzierzno.

Bardzo się cieszymy, że możęmy realizować projekt, który podoba się dzieciom i rodzicom. Jesteśmy dumni, że nasza placówka jest prowadzona tak samo jak inne szkoły publiczne. Dzieci mają organizowane zabawy, uroczystości, na które rodzice bardzo chętnie przychodzą. Najważniejsze dla nas jest to, żeby dzieci miały szkołę w miejscu zamieszkania i nie musiały wstawać o świcie, by dojeżdżać 8 km do najbliższej szkoły.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" to wielkie wyzwanie dla nauczycieli. Sukcesem było nakłonienie uczniów do większej otwartości i przedstawiania własnych potrzeb poprzez dialog z nauczycielami i dyrekcją. Dużym zainteresowaniem cieszy się ocena koleżeńska. Najtrudniejsze okazało się samodzielne planowanie pracy przez dzieci - często potrzebowały przewodnika, który podpowiedziałby im, jak działać. Dzięki projektowi uczniowie stali się bardziej kreatywni, z chęcią prezentują efekty wspólnej pracy, rozmawiają na temat swoich osiągnięć, udzielają wywiadów. Dzielą się swoimi przeżyciami z rodzicami, którzy towarzyszą im podczas prezentacji.

Zmodyfikowano: poniedziałek, 3 września 2012

Szkoła została zlikwidowana w czerwcu 2012 r.