Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Kostrzewskiego w Gąskach
Miejscowość Gąski Szkoła w Gąskach (woj. kujawsko-pomorskie)[gaski1][gaski2][gaski3][gaski4]
Gmina Gniewkowo
Adres Gąski 19, 88-140 Gniewkowo
Strona www szkolagaski.pl
Organ prowadzący Wiejskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Mała Ojczyzna"
Dyrektor Anna Kiestrzyn

Szkoła powstała w 1905 roku. W 1989 roku nadano jej imię znanego polskiego archeologa Józefa Kostrzewskiego, którego odkrycia i wykopaliska związane są z Gąskami. W 2005 roku zmienił się status szkoły - aby zapobiec likwidacji placówki, rodzice założyli stowarzyszenie, które prowadzi szkołę do dziś.

Naszą placówkę wyróżnia rodzinna atmosfera. Jesteśmy razem w chwilach radości i smutku. Jesteśmy dumni z naszej wytrwałości, z osiągnięć uczniów i nauczycieli, z rozwijania talentów i umiejętności, ze wspólnego dojrzewania do bycia lepszymi ludźmi. W prowadzeniu małej szkoły niezbędne jest otwarcie i dobra komunikacja z otoczeniem, nasze działanie nie byłoby możliwe bez pomocy i wsparcia środowiska lokalnego.

Projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" daje nam możliwość pracy nowatorską i interesującą metodą. Dzieci uczą się poznawać otaczający świat pełniej i odważniej. Doskonalą kompetencje kluczowe. Dzięki realizacji projektów odkrywamy ich ukryte talenty, dowiadujemy się więcej o ich zainteresowaniach i ulubionych formach aktywności. Uczymy się wspólnie pracować, dzielić obowiązki i odpowiedzialność za powodzenie. Wiemy już, jak ważne jest planowanie i właściwa ocena naszych możliwości. Potrafimy pokazać efekty naszej pracy, cieszyć się sukcesem, znaleźć przyczyny porażki. Udział w projekcie bardzo integruje społeczność szkolną, łatwiej nam prosić o pomoc i wsparcie. Działania szkoły są pełniej dostrzegane przez środowisko lokalne.