Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Rusinowie
Miejscowość Rusinowo Szkoła w Rusinowie (woj. kujawsko-pomorskie)[rusinowo1][rusinowo2][rusinowo3]
Gmina Kruszwica
Adres Rusinowo 23, 88-153 Kruszwica
Strona www sprusinowo.pl/news.php
Organ prowadzący Gmina Kruszwica
Dyrektor Anna Wiśniewska

Szkoła działa od 1931 roku. Rozległy obszar naszego okręgu powoduje, że prawie wszyscy uczniowie są dowożeni na zajęcia. Szkoła - jako jedyna w gminie - należy do sieci Szkół Aktywnych w Promocji Zdrowia i uczestniczy w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Osiągamy wiele sukcesów w konkursach na różnych szczeblach. Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów plasują nas na czołowych miejscach w gminie. Praca w naszej małej szkole pozwala na szybkie diagnozowanie problemów dydaktycznych, wychowawczych i skuteczne zapobieganie im.

Realizacja zadań projektu odbywa się w ponad 40-osobowych grupach uczniów, co wymaga od nas specyficznej organizacji pracy - szkoła nie dysponuje odpowiednimi pomieszczeniami. Sukcesem naszym jest to, że mimo tych utrudnień uczniowie pracowali z zaangażowaniem i efektywnie. Praca w projekcie pozwoliła nam odkryć nowe pokłady możliwości nawet u uczniów mniej aktywnych na lekcjach. Współpraca w grupach zróżnicowanych wiekowo pozwoliła na lepsze poznanie się uczniów i wykształciła umiejętność dzielenia się wiedzą i umiejętnościami. Elementy oceniania kształtującego są wykorzystywane na wszystkich zajęciach szkolnych, co ułatwia świadomą samoocenę i ocenę koleżeńską.