Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie
Miejscowość Samsieczno Szkoła w Samsiecznie (woj. kujawsko-pomorskie)[samsieczno1][samsieczno2][samsieczno3][samsieczno4][samsieczno5][samsieczno6][samsieczno7][samsieczno8][samsieczno9]
Gmina Sicienko
Adres Samsieczno 34 a, 86-014 Sicienko
Strona www spsamsieczno.edupage.org
Organ prowadzący Gmina Sicienko
Dyrektor Teresa Szmelter-Woźniak

Szkoła ma bogatą historię, jej korzenie sięgają XVII wieku. Promujemy regionalizm i integrację. W 2003 r. szkoła uzyskała certyfikat lidera integracji, a w 2007 r. tytuł "Szkoły z Tradycją". Szkoła jest naszym centrum kultury i nauki. Słynie z organizacji imprez środowiskowych i konkursów pozaszkolnych. Uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach, a w szkole panuje życzliwa, domowa atmosfera. Szczególnie dumni jesteśmy z sukcesów 34 Drużyny Harcerskiej "Wędrowne Ptaki", gazetki szkolnej "Bajerek" i zespołu folklorystycznego "Frechowne Sznupki". Przy szkole od 2010 roku działa świetlica wiejska i punkt przedszkolny.

Bierzemy udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", ponieważ chcemy zapewnić uczniom wszechstronny rozwój. Zauważamy, że dzięki zajęciom projektowym uczniowie: umieją efektywniej pracować w zespole, częściej planują pracę, dokonują trafnej oceny i samooceny, są bardziej samodzielni, odpowiedzialni i otwarci. Dużym sukcesem są postępy najmłodszych uczestników projektu, którzy podczas ostatniej prezentacji z udziałem rodziców wystawili teatrzyk kukiełkowy, przedstawili skarby naszej wsi i zaapelowali, by nie śmiecić. Do działań projektowych został włączony Urząd Gminy w Sicienku (organizacja dowozów), rodzice (cotygodniowy poczęstunek dla uczniów tzw. "dżemowisko") i całe środowisko.